Med-Aigc

Uyumluluk Hizmetleri

Uyumluluk Hizmetleri

Düzenlemelerin giderek artan sayısı ve karmaşıklığı ve uygunsuzluğun çirkin maliyetleri ile mevzuat uyumluluğu giderek zorlaşmış ve uyumluluk görevlileri üzerinde büyük bir baskı altına almıştır.

AIGC, finansal ve finansal olmayan kurumlarda uyumluluk işlevlerini desteklemek için bir dizi hizmet sunmaktadır. Bunlar Şunları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir:

⦁ Mevzuata Uygunluk İncelemeleri/Denetimi.
⦁ Uyum Risk İzleme Sisteminin Uygulanması.
⦁ Uyumluluk Risk Değerlendirmesi.
⦁ Uyum Programları.
⦁ Kalite Kontrollerinin Yapılması.

Danışmanlarımız uzun yıllar boyunca yönetmelikleri analiz etmek için yatırım yaptı (CBJ, SAMA, CMA, Tadawul ve AML düzenlemeleri dahil) ve ilgili riskleri ve Zorunlu kontrolleri (düzenleyici tarafından zorunlu kılınan kontroller) belirledi. Uyumluluk Riskleri ve Zorunlu Kontroller kütüphanemiz, benzersiz sistemimiz (CAREweb) ile birlikte, danışmanlarımızın her bir iş birimi ve her Ürün/hizmetle ilgili uyumluluk risklerini ve zorunlu kontrolleri kolayca belirlemelerini sağlar.  Ayrıca, bu risklere ve zorunlu kontrollere ilişkin fiili veya potansiyel ihlaller otomatik olarak bu yönetmelikteki ilgili maddeye bağlanır.  Raporlar, her iş birimi veya Ürün/Hizmet tarafından ve her yönetmelikteki her madde için uyumluluk derecesi (yani bir yüzde boşluğu) vurgulanarak oluşturulabilir.