Med-Aigc

Suistimal Risk Yönetimi

Suistimal Risk Yönetimi

Kuruluşlarda, özellikle de düzenlenmiş kuruluşlar için suistimal riskini yönetme zorluğu, bu uzman konuda mevcut olan pratik tavsiyeler tarafından çok daha korkutucu hale getirilmektedir.

Deneyimlerimize göre, herhangi bir işletmede etkili bir Suistimal Risk Yönetimi (FRM) stratejisini başarıyla uygulamak ısmarlama bir yaklaşım gerektirir ve ne ‘hazır’ bir çözüm olarak görülmesi gereken ne de ‘onay kutusu’ zihniyetine dayanabilecek bir strateji değildir.

ısmarlama yaklaşım, suistimal riskini yönetme ve etik bir kültürü yerleştirmede sürekli iyileştirme amacıyla personel davranışını ve iş rutinlerini değiştirmenin en az iki, belki de üç yıl süreceğini kabul eder.

Suistimalle mücadele kültürünü geliştirmek ve yerleştirmek için müşterilerimizle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Proaktif dolandırıcılık çözümlerimiz beş temel teyp temele dayanmaktadır: önleme, algılama, soruşturmalar, kurtarma ve düzeltme.

Bu, suistimal risk yönetimi stratejilerini geliştirmek ve yürütmek, eğitim sağlamak ve dolandırıcılık denetimleri yapmaktır. Sahtekarlık tespit edilmesi durumunda, ‘öğrenilen derslerin’ kaybolmamasını sağlamak için en iyi hareket seyrini araştırarak, kayıplara cevap vererek, önererek ve yardımcı olarak yanıt verebiliriz.

Orta Doğu’daki birçok tanınmış kuruluşa yardım ettik:

⦁ Suistimal mücadele eğitimi yürütülmesine
⦁ Suistimal risk yönetimi programları geliştirme ve uygulamaları yapılmasına
⦁ Suistimal denetimleri yapılmasına
⦁ Suistimal soruşturmaları yürütülmesine

Suistimal çözümlerimiz, bilgisayar adli muhasebe, veri analitiği, veri yönetimi ve e-keşif aracı kullanılarak temel destek sağlayan olağanüstü dijital adli muhasebe hizmetlerimiz tarafından desteklenmektedir.