Med-Aigc

Riske Bazlı İç Denetim

Riske Bazlı İç Denetim

Güçlü ve bağımsız bir iç denetim ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı, ancak doğru beceri yelpazesini bulmak daha da zor olabilir. Risk Danışmanlığı Uygulamamızla çalışmak, size çeşitli çözümler sunar, size bir derinlik ve beceri genişliği sağlarken, ticari gerçeklere odaklanma ve ele alma esnekliğini korur.
Risk Tabanlı İç Denetim, değişen ve giderek daha sofistike hale gelen teknolojiye, kuruluşların değişen risk profiline ve artan hizmet düzeyi beklentilerine ayak uydurmak için uygulanmakta, eski uyum denetim yöntemi daha sofistike risk tabanlı ve risk odaklı bir planlama ve denetim perspektifi ile değiştirilmiştir.
(RiBIA), denetçilerin kaynaklarını stratejik hedeflere, kıç kriterlerine ve risk olasılığına bağlı olarak konsantre etmelerini sağlar, böylece denetimlerin verimliliğini ve etkinliğini artırır.
Metodolojimiz, bir ödevde tek metodoloji olarak kullanılacak veya müşterinin mevcut metodolojisiyle uyarlanacak kadar esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Yaklaşımımız, iç denetim hizmetinin planlanması ve sunulmasındaki temel aşamaları yansıtan beş bölümde yapılandırılmıştır.


Çalışma metodolojimiz beş ana aşama içerir:

⦁ Proje yönetimi
⦁ Proje ile ilgili gerekli adımların geliştirilmesi ve yürütülmesi
⦁ İletişim ve müşteri ilişkileri yönetimi
⦁ Hazırlık raporlarını bildirir
⦁ Kalite güvence hizmetleri